Jakie pigmenty stosuje się w makijażu permanentnym?
Makijaż permanentny to szeroko rozwijająca się dziedzina branży kosmetycznej. I nic w tym dziwnego! Ten rodzaj makijażu jest wygodną i szybką opcją na uzyskanie trwałego i eleganckiego efektu. Jednak jakie pigmenty stosowane są w tym procesie? I dlaczego ich jakość ma tak duże znaczenie? Na te i inne pytania odpowiadamy w naszym artykule.
Dlaczego wybór pigmentu ma tak duże znaczenie?
Czynniki, które mają wpływ na jakość i trwałość makijażu permanentnego to m.in. poprawna technika, dobranie odpowiedniej metody, a także jakość wykorzystywanych produktów. Praktyka pokazuje bowiem, że jedynie profesjonalne pigmenty są w stanie zagwarantować efekt, który zachwyca.
Jeśli pigmenty, które były wykorzystywane do tej pory nie spełniły swojej roli, czas na zmianę. Niskiej jakości produkty nie pozwalają bowiem pokazać wszystkich umiejętności, a efekt, który dają, zawsze jest daleki od ideału. Duży wpływ na komfort pracy i zadowolenie klientek ma więc wybranie profesjonalnych pigmentów, które są trwałe, tworzone według najwyższych standardów i doskonałe pod względem jakości.
Jakie pigmenty są stosowane w makijażu permanentnym?
Istnieje kilka rodzajów pigmentów stosowanych w makijażu permanentnym. Produkty dzielimy m.in. ze względu na rodzaj obecnej substancji rozcieńczającej. Są to więc pigmenty hydrofobowe, pigmenty hydrofilne oparte na wodzie, a także pigmenty oparte na glicerynie. Ostatni rodzaj jest szczególnie polecany dla osób początkujących, które potrzebują niekiedy możliwości wprowadzenia poprawek do makijażu.
Jednak to nie koniec. Wyróżniamy także pigmenty organiczne oraz nieorganiczne. Pierwsza propozycja, czyli pigmenty organiczne powstają w oparciu o naturalne substancje. To sprawia, że pozwalają na uzyskanie delikatniejszego efektu, jednak są mniej trwałe i intensywne. Drugi rodzaj, czyli pigmenty nieorganiczne tworzone są na podstawie substancji chemicznych. Dzięki temu są trwalsze, ale – co ważne – dalej bezpieczne dla organizmu.
Co ważne, pigmenty dobierane są w zależności od oczekiwań klienta, a także od techniki, jaką chcemy wykorzystać. Inny produkt sprawdzi się przy microbladingu, inny w przypadku metody piórkowej, a jeszcze inny przy wykorzystaniu techniki włoskowej.