Na czym polega laserowy peeling węglowy?
Coraz częściej klientki salonów kosmetycznych zwracają na dostępność w gabinetach zabiegu zwanego laserowym peelingiem węglowym. Może być on stosowany na skórze twarzy, szyi i dekoltu. Jego popularność związana jest z dużą skutecznością w przypadku konieczności szybkiego efektu odświeżenia, regeneracji, poprawy kolorytu, spłycenia zmarszczek czy też rozjaśnienia zmian pigmentacyjnych. Na czym dokładnie polega ten zabieg?
Odmładzanie węglem
Peeling węglowy to skuteczna, bezpieczna i stosunkowo bezbolesna metoda odmładzania skóry. Zabieg pomaga walczyć z szeregiem niedoskonałości skóry: zwęża rozszerzone pory, likwiduje zaskórniki, poprawia elastyczność czy też zmniejsza jej podatność na przetłuszczanie się, przyspiesza gojenie trądziku młodzieńczego.
Peeling zalecany jest dla osób o powyższych problemach ze skórą, których cera jest ziemista i szorstka, z wyraźnymi oznakami starzenia, przebarwieniami. Zabieg powinien być wykonywany w serii w zależności od reagowania cery na wiązkę lasera, z zachowaniem około 1-2 tygodni odstępów między zabiegami. Laser posiada dodatkowo specjalne końcówki chłodzące celem zmniejszenia nieprzyjemnych odczuć związanych z zabiegiem, które zależne są od indywidualnej wrażliwości klienta na ból.
Jak przebiega zabieg?
W pierwszej kolejności po oczyszczeniu skóry skóra zostaje pokryta emulsją węglową, a następnie naświetlona promieniem laserowym Nd: Yag Q – Switched. To wywołuje „mikroeksplozje” na skórze poddanej zabiegowi. Dzięki nim skóra zostaje oczyszczona oraz pobudzona do produkcji kolagenu.
Na co zwrócić uwagę zapisując się na peeling węglowy?
Duże znaczenie w przypadku tego zabiegu ma doświadczenie osoby przeprowadzającej kurację. Długość fali elektromagnetycznej może być różna, jej silne skupienie i spójność sprawiają, że operowanie nim jest niezwykle precyzyjne. Laser Q-Switched tzw. nanosekundowy, czyli o dużej częstotliwości fali jest o wiele bezpieczniejszy od klasycznych laserów milisekundowych o dość małej częstotliwości fali.